Reklama
aplikuj.pl

W walce z koronawirusem ta fabryka maseczek jest nie do zastąpienia

koronawirus, BYD, maseczki na twarz, produkcja maseczek

BYD, a więc jeden z największych producentów pojazdów elektrycznych, postanowił wspomóc świat w walce z koronawirusem, produkując całe mnóstwo masek.

We wspaniałomyślnym geście firma BYD nie marnowała w tym roku czasu i szybko przekształciła jedną ze swoich placówek w Shenzhen w Chinach do produkcji maseczek na twarz i środków dezynfekujących, które spowalniają rozprzestrzenianie się choroby COVID-19.

3000 inżynierów firmy w ciągu kilku tygodni opracowało produkty i zbudowało linie produkcyjne z tysięcy ogólnodostępnych w placówce części, co w rezultacie sprawiło, że ten zakład jest obecnie największym na świecie pod kątem produkcji maseczek na twarz.

Okazuje się, że tylko tam codziennie powstaje 5 milionów maseczek i 300000 butelek środków dezynfekujących. Jak czytamy w ogłoszeniu:

Dzisiaj BYD z dumą ogłasza, że ​​stworzył największą na świecie masową fabrykę masek na twarz. Obecnie fabryka działa na pełnych obrotach. To pozwala firmie pomagać złagodzić poważne niedobory, które dotknęły szpitale i agencje w całych Chinach w obliczu globalnego wybuchu COVID-19.

Czytaj też: McLaren 570S w teście maksymalnej prędkości

BYD było w stanie osiągnąć to poprzez produkcje od 5 do 10 nowych maszyn do produkcji masek każdego dnia, co stopniowo zwiększało wydajność produkcyjną. Teraz ich produkcja z pewnością wzrosła o kilkadziesiąt procent.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News