Reklama
aplikuj.pl

Wallbox HabuDen – ładowarka do samochodów elektrycznych polskiej marki Green Cell

Rusza seryjna produkcja innowacyjnej ładowarki do samochodów elektrycznych polskiej marki Green Cell. Wallbox HabuDen o mocy 22 kW usprawni zarządzanie procesem ładowania, dopasowując się do potrzeb konkretnego użytkownika. Do rodziny ładowarek GC Habu dołącza funkcjonalny wallbox o mocy 22 kW HabuDen, stworzony do obsługi za pomocą jednego przycisku lub przyjaznej aplikacji. Zaprojektowane przez polskich inżynierów urządzenie usprawni ładowanie samochodów w warunkach domowych, umożliwiając równocześnie rozbudowę sieci ładowania dla biznesu czy wspólnot mieszkaniowych. Jego ergonomia i stylistyka zostały wyróżnione prestiżową nagrodą Red Dot Design Award.

Intuicyjne i bezpieczne ładowanie samochodu

HabuDen to zaawansowana elektronika zamknięta w zgrabnej, wytrzymałej obudowie. Wtyczkę wieńczącą 7,5 lub 5-metrowy kabel wyposażono w uniwersalny przycisk z funkcją uruchamiania i kończenia sesji ładowania, regulacji mocy i automatycznego otwierania klapki chroniącej gniazdo (funkcja dedykowana samochodom marki Tesla). Te same czynności użytkownik wykona zdalnie za pośrednictwem smartfona dzięki zintegrowanym z urządzeniem modułom wi-fi i bluetooth. Dedykowana aplikacja umożliwia podgląd wszystkich parametrów bieżącej sesji ładowania, dostęp do statystyk i kalkulacji kosztów zużytej energii. W lipcu zostanie wzbogacona o harmonogramy umożliwiające zaplanowanie ładowania.

Po stronie software’u zadbaliśmy nie tylko o funkcjonalność i intuicyjność użytkowania, ale również o cyberbezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach ochrona danych użytkowników i dostępu do oprogramowania to w naszej branży niezwykle ważny aspekt.

– podkreśla Paweł Ochyński, założyciel Green Cell.

Zrównoważony rozwój infrastruktury do ładowania pojazdów

Uzupełnieniem podstawowej wersji HabuDen będzie wariant wyposażony w kontrolę dostępu i NFC/RFID, a w przyszłości autoryzację ładowania w zasięgu bluetooth przez aplikację. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy z ładowarki korzysta więcej użytkowników, np. w zabudowie wielorodzinnej, biurowcu czy klubie fitness, wspierając rozwój infrastruktury dla elektromobilności. Współpracuje ze zdecydowaną większością samochodów elektrycznych dostępnych na rynku europejskim i gwarantuje wygodne użytkowanie w każdej, nawet najmniejszej przestrzeni.

Najnowszy wallbox od Green Cell zaprojektowany został w sposób zapewniający możliwie jak najdłuższe użytkowanie, a jednocześnie cyrkularność. Elementy najbardziej podatne na uszkodzenia można łatwo wymienić, a wszystkie komponenty bezproblemowo oddzielić do efektywnego recyklingu. Produkcję zakontraktowano w fabryce firmy Zamel w Pszczynie, która uruchomiła indywidualną linię produkcyjną na potrzeby Green Cell.

Cyrkularność i lokalność to coraz bardziej cenione przez użytkowników wartości, co – jako rozpoznawalna w Europie marka technologiczna – uwzględniamy na każdym etapie pracy nad produktem. HabuDen to ładowarka made in Poland, co zamierzamy z dumą podkreślać.

– zapowiada Paweł Ochyński.

HabuDen trafi do sprzedaży 20 czerwca i będzie dostępne w cenie od 2999,95 zł. Więcej informacji na stronie https://greencell.global/pl/

Informacja prasowa.