WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kinomaniacy mają łatwiej w USA, czyli samochodowe kina Walmartu

Powrót do przeszłości w postpandemicznym świecie? Kiedy podczas największych obostrzeń zwyczajne kina pozostawały zamknięte, te samochodowe wręcz przeciwnie, co teraz spróbuje wykorzystać Walmart.

Większość z nas kojarzy tego typu kina zapewne głównie z filmów, ale te i tak wszystko ładnie nakreśliły. Kina samochodowe, to prosty układ – wjeżdżasz, płacisz, parkujesz i oglądasz, błogosławiąc swojego roadstera albo kabriolet przez brak dachu.

W Polsce może i nie mamy wielu okazji na takie szaleństwa, ale jak podaje The Hollywood Reporter, Amerykanie będą mogli skorzystać z wybranych parkingów sklepów Walmart w całych Stanach Zjednoczonych. Te bowiem wkrótce zostaną przekształcone w kina typu drive-in dzięki partnerstwu z firmą stojącą za Festiwalem Filmowym Tribeca. Te akcje będą trwały od sierpnia do października w 160 lokalizacjach w całym kraju.

Wydarzenia będą również obejmować „występy gwiazd”, będą otwarte na klientów, a na dokładniejsze informacje musimy jeszcze poczekać. Nie znamy bowiem cen biletów, dokładnych lokalizacji i filmów, jakie będą odtwarzane. Ruszyła już jednak strona walmartdrive-in.com, więc ten pomysł nie jest w powijakach.

Czytaj też: Kioxia kończy przejęcie Lite-On

Tego typu ruch sprawia wrażenie, jakby pochodził z inicjatywy Tribeca Enterprises, bo ta oprócz współpracy z Walmart, organizuje w każdy weekend lipca pokaz serii filmów na pięciu stadionach w całym kraju właśnie w ramach kin samochodowych. To dobrze, bo ich popularność znacznie wzrosła przez pandemię i warto przypomnieć, że i w Polsce znajdziecie tego typu akcje.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News