Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos zaprezentowana została aplikacja Tree. Jest to dzieło HTC i New Reality Company w ramach inicjatywy „VR for impact”.

W serwisie Viveport jest już dostępna aplikacja do pobrania – spotkała się ona z bardzo ciepłym przyjęciem. Rikard Steiber, prezes Viveport, mówi:

Magia wirtualnej rzeczywistości to moc, która w nowy, wciągający sposób uruchamia poczucie empatii, przedstawiając najbardziej palące problemy ludzkości. Aplikacja Tree stworzona przez New Reality jest poruszającym i pouczającym doświadczeniem, które służy za przykład tego, jak możemy wykorzystać immersyjność wirtualnej rzeczywistości, by rzucić nowe światło na krytyczne problemy świata.

W aplikacji użytkownicy mogą doświadczyć życia lasu deszczowego, przejść cały cykl życia rośliny. Najbardziej wstrząsać ma przetrwanie procesu wylesiania, który przyczynia się do globalnego ocieplenia. Winslow Porter, współzałożyciel New Reality, komentuje:

Aplikacja Tree w intymny sposób przybliża widzom problemy związane ze zmianami klimatu tak, że stają się one dla nich kwestią osobistą. Nie możemy się doczekać, aż użytkownicy będą mogli doświadczyć tego we własnych domach.

Czytaj też: Facebook zebrał kontakty od ponad 1,5 miliona kont

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej