Reklama
aplikuj.pl

Czy doczekamy się premiery Audi RS Q5?

wątpliwa premiera Audi RS Q5

Audi RS Q5, to taka już poniekąd legenda, bo plotki o podkręconej wersji Audi Q5 dotarły do nas prawie pięć lat temu. Różne raporty rzucały nowe światło na tego wyczynowego SUVa i wygląda na to, że wszystkie się myliły.

Audi RS Q5 pod znakiem zapytania

W rozmowie z serwisem Autocar Michaela Benz, menedżerka zajmująca się serią Q5 Audi, potwierdziła, że ​​nie ma bezpośrednich planów na premierę RS Q5. Chociaż to nie jest dobra wiadomość, przynajmniej jej słowa nie wydają się wykluczać tego modelu w przyszłości:

Cieszymy się, że nasze modele RS są tak dobrze odbierane, ale zaczniemy [zabawę z podkręcaniem] od normalnych SQ5 TDI i TFSI na odpowiednich rynkach i zobaczymy, co się stanie.

Obecnie nawet trudno założyć, co mogłoby napędzić ewentualnie nadchodzące Audi RS Q5. Możemy strzelić, że będzie to albo wersja układu napędowego RS5, albo 2,9-litrowa V6 z podwójnym turbodoładowaniem i mocą 450 koni i momentem obrotowym rzędu 600 Nm.

Czytaj też: Ile mocy i elektrycznych silników będzie miało Audi RS E-Tron GT?
Czytaj też: Audi ujawnia prototyp dla elektrycznego sedana E-Tron GT
Czytaj też: Obejrzyjcie jak Nurburgring zalicza Audi RS6 Avant 2020

Oczywiście, przy coraz surowszych normach emisji w Europie, nie zdziwimy się, jeśli Audi zdecyduje się przejść na jakiś rodzaj zelektryfikowanego systemu, ale znowu nic nie może zostać potwierdzone w tym momencie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News