Reklama
aplikuj.pl

Bardzo ważne zmiany w PS5 dotyczące padów, Discorda oraz VRR

ps5

PS5 otrzymało nową aktualizację systemu. Jest to duże oprogramowanie, które wprowadza masę potrzebnych zmian i chyba można uznać ją za najlepszy patch od premiery konsoli.

Główne zmiany w PS5

8. marca wydane zostało nowe oprogramowanie PS5. PlayStation Polska przedstawiło dziś konkretną listę zmian i zdecydowanie polecam szybkie zaktualizowanie sprzętu. Zmiany są bardzo dobre! Oto główne cechy tej aktualizacji:

 • Wyjście wideo 1440p zostało rozszerzone na konsoli PS5.
  VRR (variable refresh rate — zmienna częstotliwość odświeżania) jest teraz obsługiwana w rozdzielczości 1440p.
  Obsługiwanych jest więcej trybów i urządzeń HDMI. Aby sprawdzić, czy dane urządzenie HDMI obsługuje tę funkcję, wybierz Ustawienia > Ekran i wideo Wyjście wideo > Testuj wyświetlanie w rozdzielczości 1440p.
 • Można teraz przesyłać dane między konsolami PS5.
  Łatwo prześlesz wszystkie dane z jednego urządzenia PS5 na inne. W ramach tego procesu Twoje dane na pierwszej konsoli PS5 nie zostaną usunięte ani zmienione.
 • Od teraz na konsoli PS5 można korzystać z czatu głosowego na platformie Discord.
  Możesz połączyć swoje konto Discord z kontem PlayStation Network. Aby rozpocząć czat głosowy Discord na PS5, uruchom aplikację Discord na urządzeniu mobilnym lub komputerze. Możesz także udostępniać znajomym z platformy Discord informację, kiedy jesteś online i w co grasz.

Detale aktualizacji PS5

Zmian jest jednak o wiele więcej i warto zagłębić się w szczegóły, który po prostu będą ułatwiały graczom życie. Co jeszcze się zmienia? Koniec z aktualizacjami padów po kablu! Od teraz robimy to bezprzewodowo!

Czytaj też: Płatne testy Frostpunk 2 w Polsce ogłoszone!

 • Zaktualizowaliśmy oprogramowanie kontrolera bezprzewodowego DualSense, kontrolera bezprzewodowego DualSense Edge i kontrolerów PlayStation VR2 Sense.
  Aktualizacja poprawia stabilność.
 • Teraz oprogramowanie kontrolera bezprzewodowego DualSense można zaktualizować za pomocą połączenia bezprzewodowego.
  W przypadku problemów z bezprzewodową aktualizacją oprogramowania kontrolera podłącz go do systemu PS5 za pomocą przewodu USB. Następną aktualizację będzie można pobrać bezprzewodowo.
 • Kontroler bezprzewodowy DualSense Edge i kontrolery PlayStation VR2 Sense obsługują już bezprzewodową aktualizację ich oprogramowania. Ta aktualizacja nie jest wymagana do wykonywania aktualizacji bezprzewodowych dla tych kontrolerów.
 • Wyświetlane są już emoji z Unicode 15.0.
 • Zmieniliśmy sposób sprawdzania zapisywanych danych podczas pobierania i instalacji gry.
  Jeśli jest to gra na PS4, a nie masz zapisanych danych w pamięci masowej konsoli, otrzymasz powiadomienie, czy zapisane dane PS4 są dostępne w chmurze.
  Jeśli jest to gra na PS5, która może korzystać z zapisanych danych PS4, a nie masz zapisanych danych w pamięci masowej konsoli, otrzymasz powiadomienie, czy zapisane dane PS4 są dostępne w chmurze.
  Aby pobrać zapisane dane z pamięci w chmurze, naciśnij przycisk PS. Gdy powiadomienie się rozwinie, wybierz opcję Pobierz zapisane dane PS4.
 • Czas potrzebny na przeprowadzenie kontroli integralności pobranych danych został znacznie skrócony. Proces ten jest wykonywany w czasie, gdy na pobieranym elemencie widoczna jest etykieta [Kopiowanie…] w obszarze Pobieranie/Przesyłanie w centrum sterowania.
 • Jeśli na PS5 znajduje się pobrana wersja gry, której użytkownik nie kupił (np. gra kupiona przez innych użytkowników tej samej konsoli), a masz wersję na płycie, to możesz teraz zagrać w zainstalowaną wersję do pobrania, wkładając płytę (bez instalowania wersji z płyty). Tak samo, jeśli gra została zainstalowana z płyty i masz kupioną wersję do pobrania, to możesz teraz uruchomić zainstalowaną wersję z płyty bez wkładania dysku.
 • Został dodany kafelek Znajomi, którzy grają .
  Możesz zobaczyć, którzy z Twoich znajomych mają daną grę i kto jest aktualnie online.
  Wybierając kafelek, możesz zobaczyć, co robią Twoi znajomi, a także uzyskać dostęp do ich profili, gdzie dostępnych jest więcej opcji interakcji.