Reklama
aplikuj.pl

WearOS dostosuje ekran do tego, jak nosisz swój smartwatch

Dzięki Google, do WearOS w końcu trafia długo wyczekiwana funkcja. Aktualizacja umożliwi smartwatchom z tym systemem operacyjnym odwrócenie ekranu, w zależności od tego, jak zorientowany jest zegarek.

Czasem się zdarza, że musimy przełożyć na smartwatch na lewą rękę, wówczas pojawia się jednak problem z przyciskami, bo jeśli chcemy, by znajdowały się po prawej stronie, zmieniając rękę musimy założyć urządzenie „do góry nogami”. Przez to utrudnione jest korzystanie z niego, a z drugiej strony, jeśli zapniemy go poprawnie, przyciski mogą nam przeszkadzać. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Tak, dzięki nowej aktualizacji od Google.

WearOS ma bowiem dostać długo wyczekiwane ulepszenie umożliwiające obrót interfejsu o 180 stopni. Oznacza to więc, że problem z tym, na której ręce nosimy nasz smartwatch przestanie istnieć. A przynajmniej w przypadku najnowszych urządzeń tego typu, bo aktualizacja ma trafić jedynie do najnowszej wersji systemu. Oczywiście, na to wskazują doniesienia, bo możliwe, że funkcja trafi do większej ilości zegarków, z czego ich posiadacze z pewnością by się ucieszyli.