WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Wellness Pod walczy z zarazkami w samochodzie

Zabawa w BlaBlaCar, Ubera, czy Lyfta może nieść ze sobą sporo problemów… jak np. ryzyko zarażenia się czymś paskudnym od nieznajomego pasażera. W to właśnie celuje firma Yanfeng Automotive Interiors, która zapowiedziała Wellness Pod, walczącego z zarazkami w samochodzie.

Czytaj też: System GymCam przewyższa smartwatche podczas ćwiczeń

Nie wiem, jak Wy, ale w takim urządzeniu trudno było mi się doszukać większego sensu przed zapoznaniem się z tematem. Żyjemy przecież w społeczeństwie, więc równie ryzykownym dla nas jest wypad do sklepu z setkami osób dookoła, niż współdzielenie samochodu przez kilkanaście, czy kilkadziesiąt minut z nieznajomymi. Jednak w czasach, w których szczepionki są atakowane… może i Wellness Pod ma sens?

Zarazki, bakterie, czy wirusy roznoszone drogą kropelkową mogą czyhać na nas w samochodzie, więc to nimi ma zająć się Wellness Pod. Ten jest czymś w rodzaju samochodowego oczyszczacza powietrza, który zapewnia mu przygodę ze światłem UV, zabijającym do 99,9% zarazków. Sprowadza się do niewielkiej konsoli, które integruje się z systemem cyrkulacji w samochodzie. Jest ponadto połączona z aplikacją na smartfona, a na dodatek oferuje sesję aromaterapii przy stosownych dozownikach.

Czytaj też: Xiaomi obiecuje Androida 10 dla Mi 9T

Źródło: Digital Trends