WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Western Digital prezentuje nowe dyski NVMe

Western Digital prezentuje nowe dyski NVMe

Wester Digital zaprezentował nowe dyski Ultrastar NVMe SSD stworzone przy pomocy technologii NVMe-oF. Zapowiadają się one na bardzo wydajne rozwiązania.

Nowe modele to Ultrastar DC SN840 NVMe SSD. Mają one autorskie kontrolery RapidFlex NVMe-oF. Jest to całkowita nowość na rynku, która powinna zainteresować sporą ilość osób.

Czytaj też: Zotac ZBOX Cl622 to pasywnie chłodzony mini PC

Jeff Janukowicz, wiceprezes IDC ds. badań, mówi:

Przyszłością technologii Flash jest bez wątpienia NVMe – jeśli chodzi o prędkość, wydajność, pojemność oraz opłacalność skalowania, to NVMe-oF wynosi wszystkie te cechy na kolejny poziom. Wiele wysoko wydajnych aplikacji szybko stało się niezbędnymi narzędziami do obsługi kluczowych zadań biznesowych, możemy zatem spodziewać się dalszego popularyzowania się NVMe w centrach danych wykorzystywanych przez globalne korporacje. Długa historia innowacji Western Digital w dziedzinie NAND Flash oraz zintegrowane portfolio produktów NVMe SSD oraz rozwiązań data fabrics sprawiają, że firma jest w stanie efektywnie wesprzeć klientów w pełnym wykorzystaniu możliwości NVMe oraz w maksymalnie efektywnym wykorzystaniu ich zasobów storage.

Ultrastar DC SN840 Data Center NVMe SSD to konstrukcja oparta o 96 warstwową technologię 3D TLC NAND. Pozwala ona użytkownikom korporacyjnym na sprawne przeprowadzenie migracji z SATA i SAS na NVMe dzięki znakomitej wydajności. Dysk zapewnia do 780K/250K losowych operacji odczytu/zapisu IOPS. Maksymalna pojemność to 15,36 TB.

Paul Bloch, prezes i współtwórca DDN, dodaje:

Będąc liderem segmentu wysoko wydajnych rozwiązań storage dla sztucznej inteligencji i big data, DDN musi cały czas być na froncie innowacji technologii storage. Mamy szczęście, że naszym innowacyjnym partnerem jest Western Digital, dostarczający bazujące na NVMe rozwiązania all-flash, które maksymalizują wydajność naszych urządzeń i pozwalają przyśpieszyć działanie aplikacji naszych klientów. Nie możemy doczekać się zaimplementowania Ultrastar DC SN840 NVMe SSD w naszych rozwiązaniach.

Dostawy dysków rozpoczną się w przyszłym miesiącu. Jeśli więc interesują Was takie rozwiązania, to warto na nie poczekać.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News