Reklama
aplikuj.pl

Nad czym tym razem pracuje WhatsApp? Nowość dotyczy czatów grupowych

WhatsApp wciąż się rozwija dodając kolejne nowości i udogodnienia. Tym razem nie dotyczą one notatek głosowych, a czatów grupowych. Komunikator umożliwi bowiem tworzenie ankiet.

Ankiety są dość popularną funkcją, która obecna jest w większości serwisów społecznościowych i komunikatorów. Telegram oferuje ją swoim użytkownikom już od dawna i jest to bardzo przydatna opcja, zwłaszcza, gdy chcemy poznać zdanie członków grupy na jakiś temat. Zamiast przedzierać się przez dziesiątki odpowiedzi, tworzymy ankietę i mamy klarowny wynik. Dzięki serwisowi WABetaInfo dowiedzieliśmy się, że również WhatsApp niedługo może otrzymać taką funkcję.

W najnowszej wersji beta WhatsApp na iOS (wersja 22.8.0.72) pojawiła się opcja umożliwiająca użytkownikom przeprowadzanie ankiet w ramach czatów grupowych. Na poniższych zrzutach ekranu możecie zobaczyć, jak to wygląda.

Źródło: WABetaInfo

Podczas tworzenia ankiety musimy najpierw zapisać pytanie, a potem dodać możliwe odpowiedzi – maksymalnie 12. Serwis poinformował, że do wyników będą mieli dostęp też inni członkowie grupy, nie tylko twórca ankiety. Na razie trwają prace nad tą funkcjonalnością, więc nie wiadomo, kiedy pojawi się w stabilnej wersji aplikacji. Liczymy też, że nie zostanie ona ograniczona tylko do iOS i wkrótce trafi również na Androida.