Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp cały czas pracuje nad reakcjami. Funkcja będzie rozbudowana

Już od jakiegoś czasu WhatsApp pracuje nad reakcjami na wiadomości. W końcu, bo większość popularnych komunikatorów oferuje tę funkcjonalność od dawna. Wygląda też na to, że tak jak na Messengerze, nie będziemy musieli ograniczać się do kilku emoji.

Messenger, Telegram czy Signal – wszystkie te komunikatory pozwalają nam dodawać reakcje do wiadomości. A WhatsApp?

WhatsApp nadal nad tym pracuje, choć niektórzy użytkownicy mogą z nich korzystać w ramach testów. Funkcja ta pojawia się i znika z wersji beta aplikacji, ale jak donosi serwis WABetaInfo, ostatnio znów się pojawiła – w wersji 2.22.9.4. Tym razem jednak użytkownicy dostali nie tylko kilka wybranych emoji, za pomocą których mogą reagować na wiadomości. Pojawiła się też opcja wyboru spośród innych emotikon, dokładnie tak, jak możemy zrobić to na Messengerze. By dokonać wyboru, wystarczy kliknąć ikonę plusa, która wyświetla się obok standardowych emoji w reakcji.

Na razie wydaje się, że testy są bardzo ograniczone i dotyczą niewielkiego grona użytkowników. Jeśli jednak macie ochotę sprawdzić, czy i Was to dotyczy – pobierzcie najnowszą wersję beta WhatsApp i przekonajcie się. Pozostali użytkownicy aplikacji muszą uzbroić się w cierpliwość, bo nie wiadomo, kiedy funkcja trafi do stabilnej wersji aplikacji.