Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp da nam jeszcze bardziej szczegółową kontrolę prywatności

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

Właściwie w ostatnim czasie regularnie dochodzą do nas informacje o nowościach, jakie dostaje WhatsApp. Reakcje, które już niedługo dostaną rozszerzenie o wszystkie emocji, możliwość wysyłania większych plików… to tylko niektóre z dodanych niedawno nowości. Co zatem komunikator dostanie tym razem?

Nie chcesz, żeby znajomi wiedzieli, że jesteś online? WhatsApp pozwoli się przed nimi ukryć

W opcjach prywatności WhatsApp możesz wybrać, kto może zobaczyć czas naszego ostatniego połączenia, nasze zdjęcie profilowe, informacje i status, ale jest bardzo ważna rzecz, na którą nie mamy wpływu: kto może zobaczyć, kiedy jesteśmy online. To może sprawdzić każdy, niezależnie czy mamy go w kontaktach, choć w ubiegłym roku firma zaczęła nieco to ograniczać.

Na szczęście w końcu będzie można mieć na to pełny wpływ, bo jak donosi WaBetaInfo, WhatsApp pozwoli nam wybrać wybrać w opcjach prywatności, kto zobaczy, że w tej chwili jesteśmy online. I po raz kolejny aż cisną się na usta słowa „w końcu”, bo u konkurencji taka opcja dostępna jest od dawna. Na razie będzie można wybrać, czy chcemy być widoczni dla pojedynczych kontaktów lub konwersacji, czy dla wszystkich. Szkoda, że nie pojawia się opcja dodania konkretnych grup, ale cóż, nie ma co oczekiwać wszystkiego na raz. Zdążyliśmy się bowiem przyzwyczajać, że w kwestii takich nowości firma działa bardzo powoli.

Funkcja jest na razie w fazie rozwoju, więc trudno powiedzieć kiedy ( i czy w ogóle) pojawi się w aplikacji).