Reklama

WhatsApp już niedługo pozwoli nam edytować błędy w już wysłanych wiadomościach

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

Jeśli nie raz zdarzyło Wam się wysłać jakąś wiadomość z rażącym błędem lub literówką, a potem czuliście z tego powodu ogromny wstyd, to nowa funkcja, którą szykuje WhatsApp może być dla Was zbawieniem. Komunikator pozwoli bowiem na edycję już wysłanych wiadomości.

Błędy w wiadomościach zdarzają się każdemu. Mniejsze lub większe, mniej lub bardziej wstydliwe. Najczęściej poprawiamy się w kolejnej wiadomości i nie ma z tym problemu, ale czasem bywa tak, że wysyłamy wiadomość do kogoś ważnego, a tak, dopiero po fakcie, odkrywamy naprawdę haniebny błąd. Co w takim wypadku zrobić? Cóż, WhatsApp szykuje już na to rozwiązanie, choć nie jest pierwszym komunikatorem, który na to wpadł.

Edycja wysłanych wiadomości jest dostępna w Telegramie, Slack czy Discordzie, a niedługo dostanie ją też WhatsApp

Wspomniane wyżej komunikatory od dawna dają możliwość edycji przesłanych wiadomości. WhatsApp znów jest w tym temacie za konkurencją, jednak jak to się mówi – lepiej późno niż wcale. O pojawieniu się nowej funkcji doniósł nam serwis WABetaInfo. Opcję ukryto w przycisku menu z trzema kropkami, jak możecie podejrzeć na poniższych zrzutach ekranu.

Źródło: WABetaInfo

Nie wiadomo, czy dostępna będzie historia edycji, bo funkcja jest na razie w fazie testów, co oznacza, że przed wdrożeniem do stabilnego kanału może zostać jeszcze zmieniona. Nie wiemy również jak długo będzie można edytować wiadomość, choć można się spodziewać, że WhatsApp postąpi podobnie jak konkurencja i da na to maksymalnie 48 godzin od wysłania.