Reklama
aplikuj.pl

Nowa funkcja komunikatora WhatsApp pozwoli ominąć rządowe ograniczenia

W wielu krajach na świecie władze decydują się na wprowadzanie ograniczeń w dostępie do niektórych usług. Powodów może być wiele, ale niezależnie od nich, użytkownicy tracą — czasem z dnia na dzień — dostęp do niektórych aplikacji. Nowa funkcja, jaką dostaje WhatsApp pozwoli tego uniknąć.

WhatsApp ma remedium na rządowe ograniczenia

Firma Meta ogłosiła, że w jednym ze swoich komunikatorów pojawi się obsługa proxy, która pozwoli użytkownikom pozostać w kontakcie z bliskimi nawet w sytuacji, w której rząd zablokuje lub ograniczy im dostęp do usługi WhatsApp.

Wybór serwera proxy umożliwia łączenie się z WhatsApp za pośrednictwem serwerów utworzonych przez wolontariuszy i organizacje na całym świecie, których celem jest pomaganie ludziom w swobodnej komunikacji

– wyjaśnia firma.

Warto też wiedzieć, że nawet korzystając z połączenia przez serwer proxy, szyfrowanie end-to-end nadal będzie obowiązywać. Jednak zewnętrzni dostawcy proxy będą mieli dostęp do IP użytkowników.

By uruchomić nową funkcję, należy najpierw w Internecie lub mediach społecznościowych znaleźć serwer proxy pochodzący z zaufanego źródła. Następnie w Ustawieniach, w sekcji Przechowywanie i dane wejść w zakładkę Serwer proxy. I tak właśnie możemy dodać adres serwera i zacząć z niego korzystać.