Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp ułatwi rozmowy wideo na iPhone’ach

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku niektórzy użytkownicy komunikatora WhatsApp na iPhone’ach mogli testować funkcję Obraz w obrazie – Picture-in-Picture (PiP) – dla połączeń wideo. Teraz ta opcja została udostępniona dla wszystkich.

Co nowego w komunikatorze WhatsApp na iPhone’ach?

Funkcja Obraz w obrazie jest bardzo przydatna, bo pozwala nam kontynuować oglądanie poza daną aplikacją. Obraz w niewielkim okienku (można je powiększyć) wyświetla się ponad innymi programami, więc nie trzeba ciągle czegoś minimalizować czy przełączać. Funkcja bardzo przydaje się podczas wideorozmów, zwłaszcza na smartfonach, gdy chcemy szybko coś sprawdzić, jednocześnie nie tracąc z oczu rozmówców.

Czytaj też: Bing zdradził, czego naprawdę pragnie. W planach ma m.in. zniszczenie świata

W grudniu PiP trafił do wersji beta WhatsAppa na iOS, a teraz, wraz z wersją 23.3.77 aplikacji dostępny jest już dla wszystkich posiadaczy iPhone’ów, którzy zaktualizowali komunikator. Warto jednak wspomnieć, że aktualizacja dodaje też jeszcze inne nowości, takie jak możliwość dodawania podpisów podczas wysyłania dokumentów, obsługę dłuższych tematów i opisów grup oraz możliwość tworzenia spersonalizowanych awatarów i używania ich jako naklejek lub zdjęć profilowych.