Reklama

Korzystasz z komunikatora WhatsApp na starszych iPhone’ach? Niedługo możesz stracić dostęp do aplikacji

Dla posiadaczy starszych iPhone’ów, którzy korzystają z WhatsAppa, mamy niestety złą wiadomość. Jeszcze w tym roku komunikator przestanie Wam działać.

Starsze iPhone’y, czyli które?

WhatsApp zaczął powiadamiać posiadaczy urządzeń działających na iOS 10 i iOS 11, że jeszcze w tym roku, dokładniej po 22 października, stracą dostęp do komunikatora.

WhatsApp przestanie obsługiwać tę wersję iOS po 24 października 2022 r. Przejdź do Ustawienia > Ogólne, a następnie do góry Aktualizacja oprogramowania, aby uzyskać najnowszą wersję iOS.

Sposobem na dalsze korzystanie z aplikacji jest więc aktualizacja oprogramowania, na którą WhatsApp dał użytkownikom dużo czasu. Wystarczy, że iPhone zostanie zaktualizowany do iOS 12. Problem będą jednak mieli posiadacze iPhone’a 5C i iPhone’a 5  ponieważ w ich przypadku iOS 10 był ostatnią aktualizacją, więc jeśli nadal będą chcieli korzystać z komunikatora, będą musieli przesiąść się na nowszy sprzęty. Z serii „5” jedynie iPhone 5S obsługuje iOS 12.

Powodem takiej decyzji jest zapewne kwestia kompatybilności i bezpieczeństwa. WhatsApp chce móc oferować pełen zestaw funkcji i zabezpieczeń wszystkim użytkownikom, w czym może właśnie przeszkadzać starsza wersja oprogramowania.