Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp wprowadzi kolejną interesującą funkcję. Dotyczy notatek głosowych

Funkcja notatek głosowych jest bardzo popularna w komunikatorach. Już jakiś czas temu WhatsApp umożliwił lepsze zarządzanie nimi dodając możliwość zmiany szybkości czy odsłuchania ich przed wysłaniem. Teraz na horyzoncie pojawia się kolejne ulepszenie.

Kiedy nie mamy czasu na napisanie długiej wiadomości lub mamy zajęte ręce, z pomocą przychodzą nam notatki głosowe. WhatsApp doskonale zdaje sobie z tego sprawę, więc funkcjonalność wciąż rozwija. Oprócz wyżej wymienionych ulepszeń wiemy, że trwają też prace nad umożliwieniem transkrypcji notatek głosowych. Teraz z koeli dowiedzieliśmy się, że w wersji beta pojawiła się kolejna zmiana.

Jak podaje WABetaInfo, w najnowszej wersji beta WhatsApp na Androida (v2.22.3.1) pojawiła się możliwość słuchania notatek głosowych w tle. Oznacza to, że podczas odtwarzania otrzymanych nagrań można będzie przejść do ekranu głównego lub innych aplikacji, nad którymi po prostu wyświetli się odtwarzacz notatek głosowych. Zawierać ma on przyciski umożliwiające zatrzymanie, wznowienie i odrzucenie notatki głosowej, a także pasek postępu.

Źródło: WABetaInfo

Funkcja jest obecnie w fazie rozwoju i nie jest dostępna dla wszystkich testerów. Nie wiemy więc, kiedy ostatecznie trafi do stabilnej wersji aplikacji.