Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp doda możliwość publikowania notatek głosowych w Statusach

W ostatnim czasie WhatsApp dwoi się i troi wprowadzając coraz to kolejne nowości. Zaledwie kilka dni temu do użytkowników trafiła możliwość dodawania reakcji do wiadomości z wykorzystaniem wszystkich dostępnych emoji, a teraz dowiadujemy się, że trwają prace nad kolejną funkcją.

W sekcji Status w komunikatorze WhatsApp będzie dostępna kolejna opcja

Obecnie możemy w ramach aktualizacji Statusu dodawać zdjęcia, filmy, wiadomości tekstowe, a także GIF-y. Jednak jak donosi serwis WABetaInfo, wkrótce pojawi się kolejna, zupełnie nowa opcja. Chodzi o notatki głosowe. WhatsApp podobno pracuje nad funkcją, która pozwoli użytkownikom nagrywać i publikować wiadomości audio właśnie w ramach swojego statusu w komunikatorze.

Ich nagrywanie odbywałoby się na podobnej zasadzie jak na chatach, a po wdrożeniu tej funkcji, pojawi się nowy przycisk, tak jak możecie to zobaczyć na powyższym zrzucie ekraniu. Głosówki udostępniane w ramach statusu miałyby te same ustawienia prywatności, co zdjęcia czy filmy, wyświetlały się tylko naszym kontaktom i byłyby całkowicie zaszyfrowane.

Jak jednak wspomnieliśmy, funkcja jest obecnie w początkowej fazie testów i nie trafiła nawet do otwartej bety, więc trudno powiedzieć kiedy i czy w ogóle trafi do stabilnej wersji aplikacji.