Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp ogłasza masę nowości. Co niedługo trafi do aplikacji?

W ostatnim czasie WhatsApp pracuje nad wieloma nowymi funkcjami i choć nie wszystkie zostaną teraz wprowadzone (niektóre w ogóle mogą nie trafić do użytkowników), to i tak właśnie poinformowano o kilku nadchodzących nowościach.

Co nowego w aplikacji WhatsApp?

W najnowszym poście na blogu, WhatsApp opisał kilka nadchodzących funkcji, które wkrótce wzbogacą popularny komunikator. Pierwsza z nich i chyba największa od lat to Społeczności. obejmować będą zbiór oddzielnych grup, w których organizacje takie jak szkoły, uczelnie, organizacje non-profit czy lokalne kluby będą mogły zrzeszać swoich członków i łatwiej dzielić się informacjami czy zadaniami.

Użytkownicy mogą otrzymywać aktualizacje wysyłane do całej społeczności i łatwo organizować mniejsze grupy dyskusyjne dotyczące tego, co dla nich ważne

– napisała firma w poście na blogu.

Oczywiście administratorzy takich społeczności dostaną garść nowych narzędzi do kontrolowania grup i ich członków, a także będą mieli możliwość wysyłania wiadomości do wszystkich osób zrzeszonych w ramach ich społeczności. Jeśli obawiacie się o prywatność, to WhatsApp zapewnia, że czaty nadal będą objęte szyfrowaniem end-to-end. Nie określono jeszcze daty wdrożenia tej funkcji, ale powinno stać się to w najbliższym czasie.

Kolejna z nowości też będzie wdrażana niedługo i dotyczy reakcji na wiadomości za pomocą emotikonów. O tym słyszeliśmy już od dłuższego czasu, więc nie jest to zaskakująca informacja. Jeśli na bieżąco śledzicie doniesienia o nowościach przygotowywanych przez WhatsApp, to nie zaskoczy Was również wieść o zwiększeniu limitu udostępnianych danych do 2 GB, ani możliwość nawiązywania połączeń głosowych za pomocą jednego klinięcia z nawet 32 osobami. Do tej dojdzie jeszcze nowa funkcja dla administratorów, pozwalająca na usuwanie błędnych wiadomości z czatów dla wszystkich.