Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp pozwoli na dodatkową ochronę czatów

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Mimo tego nadal ma wiele braków z porównaniu z konkurencją, ale już wkrótce ma dostać funkcję, doskonale znaną użytkownikom Telegrama czy Signala. O co chodzi?

Ochrona indywidualnych czatów? WhatsApp testuje nową funkcję

Czasem chcemy uniemożliwić innym dostęp do naszych rozmów, ale nie chcemy zabezpieczać całej aplikacji. Wiele komunikatorów oferuje w tym wypadku funkcję, pozwalającą na zablokowanie dostępu do konkretnych konwersacji. Serwis WABetaInfo zauważył w wersji beta aplikacji WhatsApp, że trwają testy właśnie takiego rozwiązania. Pojawiły się bowiem ślady funkcji, dającej możliwość dodania weryfikacji biometrycznej do konkretnych, indywidualnych czatów, a nawet wiadomości grupowych.

Obecnie można zablokować jedynie dostęp do całej aplikacji, a jeśli testowana nowość zostanie wdrożona do stabilnej wersji komunikatora, będzie można również chronić poszczególne konwersacje. Taki chat będzie można otworzyć dopiero po pozytywnej weryfikacji.

Z kolei, by zabezpieczyć rozmowę, trzeba kliknąć menu z trzema kropkami w dowolnej rozmowie i wybrać opcję „Blokada chatu”. Wówczas pojawi się opcja „Zablokuj ten czat za pomocą odcisku palca”, a przynajmniej na razie dostępna jest tylko taka forma zabezpieczenia. Spodziewamy się jednak, że w stabilnej wersji WhatsApp umożliwi też blokadę kodem PIN i/lub twarzą. W menu pojawi się też nowa sekcja „Zablokowane chaty”, w której będzie można zobaczyć, które rozmowy zabezpieczyliśmy.