Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp pozwoli przywrócić przypadkowo usunięte wiadomości

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

Możliwość usuwania wiadomości w komunikatorach to bardzo przydatna opcja, jednak czasem zdarza się, że przypadkowo pozbędziemy się nie tej wiadomości, której chcieliśmy. Co w takim wypadku? WhatsApp pozwoli to cofnąć.

WhatsApp już od paru lat daje możliwość anulowania wysyłanych wiadomości. To przydatna opcja, gdy chcemy pozbyć się jakichś przypadkowo wysłanych treści, albo takich, które napisaliśmy „pod wpływem chwili”. Bywa jednak i tak, że przypadkowo coś usuniemy lub naciśniemy  przycisk Usuń dla mnie zamiast opcji Usuń dla wszystkich. Dla takich sytuacji WhatsApp wprowadza nową funkcję.

Dzięki niej będziemy mogli cofnąć usunięcie wiadomości. Funkcja dostępna jest już w stabilnym kanale na Androidzie, iPhonie i na komputerach stacjonarnych. Ma jednak pewne znaczące ograniczenia, ponieważ na cofnięcie usunięcia dostajemy jedynie 5 sekund – przez tyle czasu będzie wyświetlał się pasek powiadomienia z przyciskiem „cofnij”. Drugim ograniczeniem jest to, że nie można w ten sposób cofnąć usunięcia wiadomości do wszystkich na czasie, więc działa tylko wtedy, gdy chcemy odwołać akcję „usuń dla siebie”.

Limit 5 sekund też nie wydaje się wystarczający, ale spodziewamy się, że z czasem zostanie rozwinięta, tak jak to było z możliwością usuwania wiadomości.