Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp w końcu pozwoli zadecydować, kto ma widzieć Twój status online

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

Co chwilę słyszymy o kolejnych funkcjach, które testuje lub już wdraża u siebie WhatsApp. Tym razem do komunikatora trafi długo oczekiwana opcja, która pozwoli użytkownikom zdecydować, kto może zobaczyć ich status online, a kto nie.

Nowa funkcja w komunikatorze WhatsApp podniesie poziom prywatności i kontroli

Czasem, choć jesteśmy aktywni w komunikatorze, nie chcemy, by pewne osoby to widziały i oczywiście mamy do tego pełne prawo. Jednak nie zawsze aplikacje nam to umożliwiają. Jakiś czas temu WhatsApp dodał u siebie możliwość ukrycia statusu „ostatnio widziany online”, a teraz jeszcze bardziej rozbudowuje tę funkcję, przy okazji zwiększając prywatność, którą ostatnio tak chwalił się Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta.

O nowej funkcjonalności mogliście już słyszeć, bo w lipcu pojawiły się pierwsze doniesienia na jej temat. Teraz oczywiście mowa już o informacji oficjalnej. Nowość pozwoli na ukrycie statusu online przed wybranymi osobami. By to zrobić, wystarczy wejść w Ustawienia > Prywatność > Ostatnio widziany i opcję Online. Kolejnym krokiem jest wybranie jednej z czterech dostępnych opcji: WszyscyMoje kontaktyMoje kontakty z wyjątkiem i Nikt.