Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp pracuje nad reakcjami nie tylko w aplikacji mobilnej

Obecnie większość popularnych komunikatorów pozwala nam dodawać reakcje do otrzymanych wiadomości. Jednym z wyjątków jest WhatsApp, choć wygląda na to, że intensywnie pracuje nad tym, by ten brak uzupełnić.

WhatsApp da możliwość reagowania na wiadomości?

O tym, że taka funkcjonalność pojawi się w komunikatorze, mówi się od jakiegoś czasu. Już na początku lutego serwis WABetaInfo pokazał kilka zrzutów ekranu, prezentując nam jak reakcje mogą wyglądać w aplikacji mobilnej. Dotyczyło to zarówno wersji na iOS jak i na Androida. Podobnie jak w innych komunikatorach, jedna z wybranych przez nas reakcji pojawia się w prawym dolnym rogu dymka czatu. Wydaje się, że na początku będzie można wybrać spośród sześciu emoji.

https://twitter.com/WABetaInfo/status/1488694918654705664

Teraz z kolei, również dzięki WABetaInfo, możemy podejrzeć, jak funkcjonalność wygląda w aplikacji WhatsApp na komputery stacjonarne. Nadal jest to sześć emotikonek, więc wygląda na to, że finalnie tak już pozostanie, choć niewykluczone, że w przyszłości będzie można wybrać dowolne emoji, tak jak jest to np. na Messengerze. Jak podaje serwis źródłowy, by zareagować na wiadomość, należy najechać na nią kursorem. Wówczas wyświetli się przycisk reakcji, a po kliknięciu w niego będziemy mogli wybrać odpowiednią reakcję.

Źródło: WABetaInfo

WhatsApp pracuje nad tym już od jakiegoś czasu, ale reakcje nadal nie są dostępne nawet w wersji beta. Kiedy do niej trafią? Nie wiadomo, ale jeśli pojawią się na ten temat jakieś informacje – damy Wam znać.