Reklama
aplikuj.pl

Z tymi funkcjami prywatność w komunikatorze WhatsApp wejdzie na wyższy poziom

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

Jeśli cenicie sobie prywatność, to nowości, które wkrótce trafia do komunikatora WhatsApp powinny Wam się bardzo spodobać.

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważna jest prywatność w sieci. Wiedzą o tym również twórcy komunikatorów, wzbogacając je o różne funkcje mające uchronić nasze dane i wysyłane oraz otrzymywane wiadomości czy multimedia. Także WhatsApp ulepsza swoją aplikację w tym kierunku, o czym poinformował na swoim Facebooku Mark Zuckerberg.

Jedną z nowości, które wkrótce pojawią się w komunikatorze będzie możliwość ukrycia się przed innymi, że właśnie korzystamy z aplikacji, czyli po prostu ukrycia statusu Online. Ten nie będzie już wyświetlany innym użytkownikom, choć będzie można utworzyć grupy, które dostaną dostęp do tej informacji.

Kolejna funkcjonalność jest jeszcze przydatniejsza i wiąże się z „jednorazowymi” multimediami. Sama w sobie funkcja już ma dbać o bezpieczeństwo, bowiem pozwala jedynie na jednorazowe wyświetlenie danego pliku, np. zdjęcia. Nie jest jednak idealna, w końcu odbiorca zawsze może zrobić zrzut ekranu. Na szczęście WhatsApp w końcu to naprawi i uniemożliwi wykonywanie zrzutów ekranu plików wysłanych w tym trybie. Będzie to zapewne działać na takiej samej zasadzie, co w przypadku aplikacji bankowych czy takich zawierających wrażliwe dane.

Nowości mają wkrótce trafić do komunikatora, choć dokładna data nie została jeszcze podana.