Reklama

WhatsApp pozwoli na przenoszenie czatów pomiędzy urządzeniami

whatsapp

WhatsApp pracuje nad nową funkcjonalnością, która z pewnością ucieszy użytkowników. Według informacji testowana jest już opcja przenoszenia historii rozmów pomiędzy urządzeniami.

WhatsApp – łatwe przenoszenie historii rozmów

Obecnie archiwum rozmów z komunikatora przechowywane jest na naszych telefonach, lub urządzeniach, z których aktywnie z niego korzystamy. By przenieść historię czatów na inne urządzenie trzeba je zarchiwizować i zrobić to ręcznie. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość, a poza tym, bywa to sporą komplikacją. Dlatego według informacji WhatsApp pracuje już nad rozwiązaniem tego problemu.

Czytaj też: W aplikacji mObywatel kupimy bilety na pociągi i autobusy

Odkryto, że taka opcja jest już w fazie testów i pozwoli nam, na łatwą migrację czatów pomiędzy telefonem, tabletem czy komputerem, a także pomiędzy iOS i Androidem.

Obecnie nie wiadomo, kiedy można spodziewać się tej funkcji. Warto pamiętać, że obecnie według oficjalnego komunikatu WhatsAppa własnoręczne przenoszenie historii jest sprzeczne z regulaminem i może doprowadzić do zawieszenia konta. Oficjalnie, bo w praktyce chyba nikt nie zwraca na to uwagi. W końcu to dość istotna funkcjonalność nie możemy się doczekać, aż trafi do aplikacji.