Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp w końcu umożliwia przeniesienie całej historii czatów z Androida na iPhone’a

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

„Trochę to zajęło, ale….” w zasadzie większość newsów dotyczących nowości na WhatsAppie można rozpoczynać w ten sposób, bo komunikator choć stale dostaje jakieś ulepszenia, to te zwykle u konkurencji są już od dawna. Tym razem też tak jest, a na dodatek sam WhatsApp ogłaszał je wiele miesięcy temu.

Po wielomiesięcznych testach WhatsApp w końcu umożliwia przenoszenie czatów z Androida na iPhone’a

Zmieniasz telefon, a na dodatek przerzucasz się z Androida na system iOS? Teraz możesz zabrać ze sobą wszystkie zdjęcia, filmy, wiadomości i notatki głosowe wysyłane w komunikatorze WhatsApp od momentu jego zainstalowania. Oczywiście dotyczy to też sytuacji odwrotnej, gdy z iPhone’a przerzucasz się na sprzęt z systemem od Google. Do tej pory trzeba było to robić ręcznie, głównie przy użyciu aplikacji innej firmy. Na szczęście koniec z takimi utrudnianiami.

By móc skorzystać z tej opcji, konieczne jest posiadanie Androida w wersji 5.0 lub nowszej i iOS przynajmniej w wersji 15.5. Dodatkowa aplikacja WhatsApp musi mieć numer  2.22.7.74 (Android) lub 2.22.10.70 (iOS). Ważne jest, by oba urządzenia były zalogowane w tej samej sieci Wi-Fi i należy korzystać z tego samego loginu. Warto też wspomnieć, że podczas przenoszenia historii czatów te są w pełni szyfrowane, więc nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo naszych prywatnych plików.