Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp kazał nam naprawdę długo czekać na wprowadzenie tej funkcji

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

Dużo czasu zajęło, zanim WhatsApp w końcu umożliwił przesyłanie czatów pomiędzy urządzeniami. Najpierw ograniczył się tylko do przesyłania z iOS na Androida, a dopiero teraz ruszają testy „w drugą stronę”, czyli z Androida na iOS.

W październiku ubiegłego roku użytkownicy komunikatora WhatsApp na iPhone’ach, którzy zdecydowali się przerzucić na smartfony z Androidem, dostali możliwość zabrania ze sobą historii czatów. Wydawało się, że jest to dość podstawowa funkcjonalność, która w aplikacji powinna być od początku… Cóż, jak dobrze wiemy – nie była, a kiedy już się pojawiła, była jednostronna, bo przesył z Androida na iOS nadal nie był możliwy.

Teraz jednak, jak poinformował sam Mark Zuckerberg, niedługo ta opcja zostanie udostępniona. Niestety, z oficjalnych stron pomocy WhatsAppa dowiedzieliśmy się, że nie będzie można przenosić historii połączeń ani wyświetlanej nazwy między urządzeniami z Androidem i iOS. Tak czy inaczej, jest to naprawdę spore udogodnienie, choć oczywiście trudno nie narzekać, że użytkownicy dostaną je tak późno. Kiedy? tego dokładnie nie wiadomo.

Warto przy okazji wiedzieć, że transfer odbywa się za pomocą aplikacji Apple Move to iOS i odbywa się lokalnie. Oznacza to, że stary i nowy telefon muszą być w tej samej sieci Wi-Fi (działa też hotspot Wi-Fi) i oba muszą być połączone kablem. i.