Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp ruszył z testami kolejnych nowości

Komunikator WhatsApp wciąż zyskuje nowości. Na razie nie mamy co się cieszyć, bo mowa o testach beta, ale warto wiedzieć, co tym razem szykuje Meta.

Według WABetaInfo, beta testerzy na iOS dostali dostęp do funkcji trybu aparatu, która już wcześniej była dostępna dla testerów na Androidzie. Dzięki tej nowości można nagrywać filmy bez użycia rąk i wysyłać je w komunikatorze. Normalnie trzeba przytrzymywać przycisk nagrywania, by rejestrować wideo, więc taki tryb będzie bardzo pomocny. Ta funkcja dostępna jest na razie tylko dla wybranych, ale w następnych tygodniach ma trafić do wszystkich testerów.

Kolejną nowością, która trafiła do testów, jest opcja transkrypcji notatek głosowych, która pozwoli użytkownikom przeczytać wiadomość głosową w sytuacji, gdy nie mogą jej odsłuchać. W sytuacji, gdy WhatsApp nie będzie mógł rozpoznać wypowiadanych słów lub język będzie nieobsługiwany – transkrypcja będzie niedostępna. Można się spodziewać, że w pierwszej kolejności komunikator będzie obsługiwał język angielski, ale nie wiadomo, czy później funkcja zostanie rozszerzona na inne języki.