Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp testuje możliwość wysyłania dużych plików

Prywatność WhatsApp, Whatsapp

Obecnie za pośrednictwem komunikatora WhatsApp można wysyłać pliki o rozmiarze zaledwie 100 MB. Jednak już wkrótce może się to zmienić.

WhatsApp umożliwi przesyłanie plików o rozmiarze do 2 GB?

W ostatnim czasie WhatApp dostaje coraz więcej nowości, które mają sprawić, że użytkownicy chętniej będą korzystać z komunikatora. Sporo nowych funkcji dotyczyło notatek głosowych, które zostały rozbudowane o dodatkową możliwość edycji, przesłuchiwania przed wysłaniem i kilka innych funkcjonalności. Oczywiście nie tylko na tym skupia się rozwój aplikacji, bo testowane są też reakcje na wiadomości, czy możliwość przesyłania większych plików.

Dzięki WABetaInfo dowiedzieliśmy się właśnie, że wśród nielicznych użytkowników wersji beta komunikatora testowana jest właśnie możliwość przesyłania plików do 2 GB, co stanowi naprawdę ogromną różnicę względem obecnego limitu wynoszącego 100 MB. To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza dla posiadaczy nowych flagowców, którzy chcieliby dzielić się z bliskimi zdjęciami wykonanymi w wysokiej rozdzielczości, a jak wiadome – te swoje ważą. Dzięki tej zmianie będzie można uniknąć konwersji plików, która zepsułaby ich jakość.

Na razie funkcja trafiła do wybranych użytkowników  z Ameryki Południowej wraz z wersją beta WhatsAppa o numerze 2.22.8.5, 2.22.8.6 i 2.22.8.7 dla, kolejno, Androida i iOS. Nie wiemy kiedy i czy w ogóle zostanie wdrożona dla wszystkich. Warto bowiem pamiętać, że nawet jeśli jakaś nowość jest testowana, to wcale nie oznacza, że ostatecznie trafi do stabilnej wersji aplikacji.