Reklama

WhatsApp testuje nową funkcję – znikające zdjęcia

wideorzomowy whatsapp, aplikacja whatsapp, zmiany whatsapp

W aplikacji WhatsApp można już wysyłać znikające wiadomości i wygląda na to, że wkrótce opcja zostanie rozszerzona o funkcję znikających zdjęć. Dzięki temu wysyłane przez nas zdjęcie będzie widoczne tylko przez chwilę, co ma uniemożliwić odbiorcy przekazanie go dalej.

Znikające zdjęcia w aplikacji WhatsApp

Tryb znikających wiadomości od dłuższego czasu obecny jest w Messengerze. Zasada jego działania jest prosta, po ich odczytaniu przez odbiorcę lub po zamknięciu okna czatu wszystko, co w tym trybie wysłaliśmy (tekst czy multimedia) znikają. Dodatkowo, gdy odbiorca zrobi zrzut ekranu – jesteśmy o tym powiadamiani. Od jakiegoś czasu ze znikających wiadomości można korzystać także w aplikacji WhatsApp, a już niedługo dojdzie do tego możliwość wysyłania znikających zdjęć.

Funkcja ta jest już w fazie wewnętrznych testów. WABetaInfo poinformowało o tym na Twitterze dodając zrzuty ekranu, które każą przypuszczać, że w nowości WhatsAppa będzie nie tylko możliwość ich robienia, ale również zabraknie powiadomienia wysłanego do nadawcy. Oczywiście, jeśli nie ma zablokowanego robienia zrzutów ekranu nie jesteśmy w stanie nikogo powstrzymać, przed ich robieniem, ale lepiej jest wiedzieć, że ktoś ma nasze niechlubne fotki.

Kiedy znikające zdjęcia trafią do stabilnej wersji aplikacji? Tego nie wiadomo. WABetaInfo podaje, że ma stać się to niedługo, w nadchodzących aktualizacjach zarówno na Androida jak i iOS. Pozostaje więc czekać i obserwować, co trafia do komunikatora.