Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp testuje nowy tryb wielu urządzeń dla tabletów z Androidem

WhatsApp wciąż się zmienia, zwłaszcza w ostatnim czasie, gdy do komunikatora trafiło sporo nowości. Tym razem ulepszenie dostał tryb wielu urządzeń, na początek na tabletach z Androidem.

Co tym razem testuje WhatsApp?

Obsługa wielu urządzeń pozwala na połączenie jednego konta WhatsApp na telefonie z maksymalnie czterema komputerami stacjonarnymi. Na razie dotyczy to tylko komputerów i niemożliwym jest połączenie w ten sposób z innym smartfonem czy tabletem, choć w maju pojawiły się pierwsze informacje o trybie towarzyszącym, który to umożliwia, choć sama funkcja… cóż, ma tyle wad, że zwyczajnie nie działa.

Jednak jak donosi WABetaInfo — najnowsze wersje beta komunikatora dostępne w Google Play (wersje 2.22.21.5 i 2.22.21.6) wprowadzają dla testerów ttryb towarzyszący. Tutaj warto zaznaczyć, że dotyczy to tabletów. Dzięki temu można już połączyć konto WhatsApp z telefonu z Androidem lub iOS z tabletem działającym pod kontrolą systemu Google.

Po konfiguracji urządzenia towarzyszącego czaty między smartfonem a tabletem będą synchronizowane, nawet jeśli smartfon nie jest podłączony do sieci. Na razie jest to wersja beta, więc mogą pojawić się błędy, a finalne działanie funkcji może się nieco różnić.