Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp ułatwi nam udostępnianie naszego profilu

Udostępnianie komuś naszego profilu do kontaktu nie jest łatwe w aplikacji WhatsApp. Na szczęście wkrótce może się to zmienić.

Jak udostępnić nasz profil do kontaktu na WhatsAppie, jeśli nie chcemy komuś podawać naszego numeru telefonu? Cóż, albo użyjemy specjalnego linku, albo musimy wygenerować kod QR, który inni użytkownicy będą mogli zeskanować. Trochę to skomplikowane, prawda? Jednak jak donosi WABetaInfo, testowana jest funkcja, która może wkrótce ułatwić cały ten proces.

Źródło: WABetaInfo

Jak widzicie na powyższym zrzucie ekranu, zamiast opcji generowania kodu QR, pojawia się ikona udostępniania, doskonale wszystkim znana z innych aplikacji. Po jej kliknięciu dostajemy możliwość bezpośredniego wysłania lub skopiowania linku do naszego konta WhatsApp, który możemy potem udostępnić w innym komunikatorze.

Nowość odkryto w wersji beta aplikacji na Androida o numerze 2.22.9.8. Opis funkcji wydaje się wskazywać, że na razie jest ona ograniczona do kont firmowych, choć możliwe, że po prostu na tych kontach widoczny jest inny opis. Tak czy inaczej – prace trwają i nie wiemy, kiedy WhatsApp zacznie udostępniać nowość w stabilnej wersji aplikacji.