Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp ulepszy wkrótce połączenia głosowe

Komunikator WhatsApp wciąż jest ulepszany o nowe funkcje. Tym razem Meta szykuje nowość, którą możecie kojarzyć chociażby z Discorda czy Twitter Spaces.

Wiele osób już dawno przerzuciło się na rozmowy za pośrednictwem komunikatorów internetowych, zamiast zwykłych połączeń przez sieć. Wykorzystuje się do tego różne aplikacje, a jedną z najpopularniejszych jest z pewnością WhatsApp. Warto jednak zauważyć, że choć korzystających z tej funkcji wciąż przybywa, to Meta raczej niezbyt ją rozwija. Połączenia pozostają praktycznie niezmienne od lat i chyba najwyższa pora coś z tym zrobić.

Wedle informacji, w wersji beta aplikacji WhatsApp pojawiła się opcja aktywacji nowego interfejsu połączeń audio. Zamiast przycisku słuchawki w prawym górnym rogu, widać teraz ikonę fali dźwiękowej. Dotknięcie jej powoduje wyświetlenie menu, które pozwala wybrać między otwartym czatem audio, a grupą połączeń. Po nawiązaniu połączenia u góry pojawia się zielona ikona mikrofonu i większa, czerwona słuchawka, dzięki której zakończymy rozmowę.

Źródło: WABetaInfo

Trudno powiedzieć więcej o tej nowości. WhatsApp może wykorzystać ją do normalnych rozmów, a może też pozwolić za jej pośrednictwem na dyskretne dołączanie i opuszczanie rozmów ze znajomymi czy współpracownikami. WhatsApp testuje na razie tę nowość, ale nie ma jeszcze pewności, że w ogóle trafi ona do stabilnej wersji aplikacji.