Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp na Androida w końcu pozwoli na wysyłanie zdjęć w oryginalnej jakości

Jeszcze jakiś czas temu wysyłanie zdjęć przez WhatsAppa to był istny koszmar. Komunikator kompresował je tak bardzo, że ich jakość (delikatnie mówiąc) pozostawiała wiele do życzenia. Jakiś czas temu ulepszono tę opcję, ale nadal nie było mowy o przesyłaniu fotografii w ich oryginalnej jakości.

Do tej pory WhatsApp na Androidzie pozwalał na wysyłanie zdjęć skompresowanych przez komunikator, choć od 2021 roku można już wybrać jakość wysyłanych plików. Komunikator dał użytkownikom trzy opcje: auto, najlepsza jakość i oszczędzanie transferu. Automatyczna, czyli ta ustawiona domyślnie, działa tak, jak wcześniejsze wysyłanie zdjęć. Dzięki temu zdjęcia nie tracą tak na jakości, ale czasem nawet ta „najlepsza jakość” nie odpowiada tej, jaką plik ma na naszym urządzeniu.

Jak jednak donosi serwis WaBetaInfo, WhatsApp na Androida dostanie opcję wysyłania zdjęć w oryginalnej jakości:

WhatsApp planuje zintegrować nową ikonę ustawień w nagłówku narzędzia do rysowania: umożliwi to użytkownikom skonfigurowanie jakości dowolnego zdjęcia. Dzięki tej funkcji wreszcie będzie można wybrać opcję wysyłania zdjęć w ich oryginalnej jakości.

Ta funkcja jest obecnie w fazie testów beta, więc zwykli użytkownicy nie mają jeszcze do niej dostępu. Warto mieć na uwadze to, że testowanie funkcji wcale nie oznacza, że pojawi się ona w stabilnej wersji aplikacji. W tym przypadku mamy jednak nadzieję, że zostanie ona wdrożona, bo dzięki temu przesyłanie zdjęć przez WhatsAppa w końcu będzie bezproblemowe.