Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp zacznie walczyć ze spamem

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

Połączenia spamowe potrafią być istną udręką, dlatego także WhatsApp zacznie z nimi walczyć. Nowa funkcja została już zauważona w wersji beta aplikacji.

Spam potrafi uprzykrzyć życie, niezależnie czy chodzi o wiadomości SMS, e-mail czy połączenia telefoniczne. Filtry antyspamowe radzą sobie co prawda coraz lepiej, ale nadal nie są idealne. Dlatego, by lepiej chronić swoich użytkowników, WhatsApp postanowił wzmocnić ochronę, wprowadzając nową funkcję. Ta została zauważona w najnowszej wersji beta aplikacji przez WABetaInfo.

Jak donosi serwis, funkcja obejmuje wyciszanie połączeń z nieznanych numerów. Jednocześnie połączenia będą zapisywane w dzienniku połączeń i wyświetlane w powiadomieniach, ale nie będą one rozpraszać użytkowników. Natomiast dzięki temu, że numery nadal będą zapisywane w historii, nie ma obawy o przegapienie ważnego telefonu, bo numer zawsze będzie można znaleźć i na niego oddzwonić.

Funkcja na razie jest w fazie testów i nie wiadomo kiedy oraz czy w ogóle trafi do komunikatora WhatsApp w stabilnej wersji. O tym zawsze należy pamiętać, bo sam fakt, że coś jest testowane, nie oznacza, że firma zdecyduje się potem na wprowadzenie takiej funkcjonalności. W tym jednak wypadku mamy nadzieję, że tak się nie stanie.