Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości… nie będą znikać

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

Funkcja znikających wiadomości dostępna jest w komunikatorze WhatsApp od 2020 roku. Jeśli z niej korzystamy, to wszystko co napiszemy w takim oknie czatu, automatycznie znika w określonym wcześniej czasie (24 godziny, 7 lub 90 dni). Tymczasem okazuje się, że trwają prace nad funkcją, która ma pozwolić je zachować.

Zwykle korzystamy ze znikających wiadomości wtedy, gdy chcemy zachować większą prywatność. Tryb ten daje pewność, że wszystko co piszemy i tak zniknie po jakimś czasie nie tylko z naszego telefonu, ale i naszego rozmówcy. Oczywiście, to wcale nie gwarantuje 100-procentowej prywatności, bo zawsze można zrobić zrzut ekranu.

Tymczasem jak donosi WABetaInfo, WhatsApp pracuje nad tym, by można było niektóre z takich wiadomości zachować bezpośrednio w aplikacji

Dałoby to możliwość zapisywania określonych wiadomości, które zawierają istotne informacje pokroju adresu, albo takich, które są dla nas w jakikolwiek inny sposób ważne i nie chcemy, by zniknęły razem z całym czatem po określonym czasie. Takie wiadomości trafiałyby do osobnej sekcji „Zachowane Wiadomości”, widocznej na poniższym screenie.

Źródło: WABetaInfo

Wydaje się, że w tym miejscu mielibyśmy wygodny dostęp do wszystkich zapisanych znikających wiadomości, by móc je przeczytać kiedy tylko będziemy chcieli. Jak donosi serwis, zrzut pochodzi z WhatsApp Web, jednak funkcja ma pojawić się w przyszłych wersjach beta aplikacji na Androida i iOS. Nie oznacza to, że finalnie trafi też do stabilnego kanału, bo nie zawsze to, co jest testowane, ostatecznie jest udostępniane wszystkim. Zapewne będziemy po prostu musieli poczekać na rozwój funkcji i kolejne wieści na ten temat.