Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp szykuje zmiany. Aplikacja zyska nowy wygląd

W wersji beta aplikacji WhatsApp na Androida odkryto bardzo interesujące zmiany dotyczące wyglądu komunikatora. Szykuje się odświeżenie, które upodobni wersję z Androida do tej, znanej użytkownikom iPhone’ów.

WhatsApp regularnie dostaje nowe funkcje, ale Meta od dawna nie ruszała wyglądu aplikacji.

Interfejs komunikatora WhatsApp od dłuższego już czasu pozostaje niezmienny. Jasne, wprowadzane są nowości, które nieco wpływają na wygląd aplikacji, ale nie są to zbyt duże zmiany. Z jednej strony to dobrze, bo przyzwyczajonym do jednego wyglądu użytkownikom łatwiej korzystać z aplikacji. Jednak z drugiej — warto od czasu do czasu wprowadzić jakieś odświeżenie, bo robi się nudno. Oczywiście należy pamiętać, że WhatsApp, choć niezmienny na jednej platformie, na innej może zyskiwać ulepszenia designu i tak jest właśnie w przypadku iOS, podczas gdy wersja na Androida stoi w tej kwestii w miejscu.

Serwis WABetainfo donosi, że wkrótce może się to zmieni. W wersji beta aplikacji na Androida pojawiły się zmiany, które mają upodobnić komunikator do jego odpowiednika dostępnego dla użytkowników iPhone’ów. Dzięki temu na Androidzie będzie można korzystać z belki umiejscowionej na dole ekranu — to bardzo wygodne, bo mając smartfon z dużym ekranem, niezbyt wygodnie jest sięgać na samą jego górę, by nacisnąć którąś z ikon. Dolne menu da dostęp do czatów, połączeń, statusu i społeczności. Na iOS są tam jeszcze ustawienia, ale zrzuty udostępnione przez serwis tej opcji nie zawierają.

Jeszcze nie wiemy, kiedy taka zmiana pojawi się w komunikatorze. WhastsApp na razie ją testuje, ale wydaje się, że nie potrwa to długo i być może w kolejnych tygodniach dostaniemy stosowną aktualizację.