Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp zmniejszy liczbę uciążliwych powiadomień

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

Niedawno WhatsApp kilkukrotnie zwiększył limit członków grup, który z 256 wynosi teraz 1024 osoby. I choć wielu użytkowników ucieszyła ta zmiana, to należy pamiętać, że wiąże się ona z pewnym, bardzo dużym minusem – powiadomieniami.

Chyba każdy to zna – czatujemy sobie na komunikatorze z grupą osób i im bardziej konwersacja się rozwija, tym więcej powiadomień o nowych wiadomościach dostajemy. W przypadku WhatsAppa, gdzie limit członków w ramach jednej grupy wynosi teraz 1024 osoby może być to istną zmorą. Oczywiście jest opcja ręcznego wyłączenia powiadomień, ale nie zawsze o tym pamiętamy.

Wygląda jednak na to, że WhatsApp sam doszedł do wniosku, że należy coś z tym zrobić. Jak donosi serwis WABetaInfo, w najnowszej wersji beta aplikacji pojawia się nowa funkcja, która automatycznie wycisza powiadomienia w konwersacjach, w których bierze udział ponad 256 osób. Dotyczy to również tych grup, do których dołączymy, gdy osiągną ten limit członków.

Gdy grupa jest mniej liczna, sami nadal będziemy musieli wyciszać powiadomienia, ale to i tak ogromne ułatwienie. Na razie nowość wdrażana jest stopniowo dla testerów beta. Mamy nadzieję, że się przyjmie i już wkrótce trafi do stabilnej wersji aplikacji.