Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp znacznie ułatwi nagrywanie wiadomości głosowych

whatsapp

Wiadomości głosowe to niezwykle popularna forma komunikacji. Nic więc dziwnego, że komunikatory takie jak WhatsApp stale rozwijają tę funkcję. Tym razem w wersji beta aplikacji znalazły się kolejne udogodnienia.

Notatki głosowe bardzo się przydają. Czasem nie mamy możliwości odpisać, albo chcemy przekazać komuś na tyle dużo, że nie chce nam się tego zapisywać. Nie ważne jakie mamy powody, tzw. „głosówki” spełniają swoje zadanie idealnie. WhatsApp w ostatnim czasie bardzo dba o rozwój tej funkcjonalności, dodając możliwość zmiany szybkości czy odsłuchania wiadomości głosowych przed wysłaniem. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się też, że trwają prace nad umożliwieniem transkrypcji takich wiadomości, a także nad opcją słuchania głosówek w tle.

Źródło: WABetaInfo

W październiku ubiegłego roku zauważono też nowy przycisk w panelu nagrywania wiadomości. Chodzi o możliwość zastopowania nagrywania jednym dotknięciem, a następnie wznowienia go. Jest to spore ułatwienie, bo dzięki temu, gdy coś nam przeszkadza, nie musimy wysyłać niedokończonej wiadomości. Funkcja ta pojawiła się na iOS, a potem nawet w komputerowej wersji WhatsApp, pomijając jednocześnie urządzenia z Androidem. Teraz serwis WABetaInfo doniósł, że WhatsApp beta 2.22.6.7 wprowadza w końcu tę nowość. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do stabilnej wersji aplikacji. Warto też wspomnieć, że wdrażanie funkcjonalności w kanale beta stoi po stronie serwera, więc nawet jeśli zaktualizujecie swoją wersję do najnowszej, niekoniecznie pojawi się u Was możliwość stopowania notatek głosowych.