Reklama
aplikuj.pl

Wiadomości Google dostaną udoskonalone reakcje

Już niemalże każdy znany komunikator oferuje możliwość dodawania reakcji na wiadomości. Jest to całkiem fajny sposób na dodatkową interakcję podczas rozmowy. Reakcje znajdziemy także w aplikacji Wiadomości Google, a już niedługo funkcjonalność zostanie rozszerzona.

Tak jak w przypadku innych komunikatorów, po dodaniu do aplikacji możliwości reakcji użytkownicy dostali na początek tylko kilka podstawowych emotikon, takich jak śmiech, złość czy kciuk w górę lub w dół. Reakcje dodaje się tak samo, jak w pozostałych aplikacjach tego typu – wystarczy dłużej przytrzymać palcem daną wiadomość, a wyświetli nam się menu reakcji.

Tymczasem, jak podaje serwis 9to5Google, Google testuje już rozszerzoną wersję tej funkcji, dzięki której będzie można reagować na wiadomości dolną emotką, bez ograniczania się do tych podstawowych. Jak możecie zauważyć na poniższych zrzutach ekranu, dodano dodatkową ikonkę, której kliknięcie spowoduje wyświetlenie całej biblioteki emotek, z których możemy dowolnie wybierać.

Nowość pojawiła się już w najnowszej wersji beta Wiadomości Google, choć wdrażana jest etapami, więc może jeszcze nie być dostępna u każdego.