Reklama
aplikuj.pl

Nowe menu może wkrótce trafić do Wiadomości Google. Ułatwi nawigację w aplikacji

Wiadomości Google, Funkcje w Wiadomościach Google, Google

Główną aplikacją do obsługi SMS-ów na urządzeniach z Androidem są bez wątpienia Wiadomości Google. Gigant z Mountain View doskonale zdaje sobie z tego sprawę i stale pracuje nad tym, by ulepszać swoje dzieło, dostarczając coraz to nowe funkcje.

Jaka nowość tym razem trafi do Wiadomości Google?

Jak donosi serwis 9to5Google, Google pracuje nad dodaniem nowego menu bocznego, które miałoby ułatwić nawigację w aplikacji Wiadomości. Z jego poziomu można będzie przełączać się pomiędzy folderami, w łatwy sposób znaleźć te SMS-y, które oznaczyliśmy gwiazdką czy dostać się do zarchiwizowanych wiadomości. To jednak nie wszystko, bo jak widzimy na zrzutach ekranu poniżej, będą też opcje zmiany motywu, oznaczenia wszystkich wiadomości jako przeczytanych, a także opcja szybkiego dostępu do parowania nowego urządzenia.

Takiej nowości się nie spodziewaliśmy patrząc na to, że w innych swoich aplikacjach Google odchodzi od bocznego menu nawigacyjnego. Jednak taka funkcja w Wiadomościach z pewnością będzie przydatna, o ile ostatecznie trafi do stabilnej wersji, bo nie jest to pewne. Firma zawsze może po testach ją usunąć.