Reklama
aplikuj.pl

Wiadomości Google dostają przydatną funkcję związaną z powiększaniem tekstu

Wiadomości Google, Funkcje w Wiadomościach Google, Google

Aplikacja Wiadomości Google jest główną aplikacją do wysyłania SMS-ów na wielu urządzeniach z Androidem. I choć najczęściej jej działaniu nie można nic zarzucić, to jest kilka rzeczy, które zdecydowanie warto usprawnić.

Jedną z nich jest powiększanie tekstu. Funkcja ta działa na podobnej zasadzie, co powiększanie zdjęć – musimy wykonać odpowiedni gest palcami po ekranie. Ogólnie jest to bardzo przydatne, zwłaszcza, gdy mamy problem z odczytaniem treści. Jednak często zdarza się, że uruchamiamy to przypadkowo, a Wiadomości Google do tej pory nie dawały wygodnego sposobu na wyłączenie tej funkcjonalności.

Takowy pojawił się już w najnowszej wersji beta aplikacji, co zauważył serwis 9to5Google. W ustawieniach pojawił się specjalny przełącznik, który umożliwia wyłączenie powiększania tekst przy pomocy gestu „szczypania”. Po jego uruchomieniu, aplikacja nie zareaguje na ten ruch palców, a także zapisze aktualny rozmiar czcionki, który ustawiliśmy w apce.

Jak już wspomnieliśmy, funkcja jest w fazie testów beta, więc jeszcze chwilę musimy poczekać, aż trafi do stabilnej wersji aplikacji. Spodziewamy się, że stanie się to w najbliższych tygodniach.