Reklama
aplikuj.pl

Twój smartfon szybko się rozładowuje? Może być to winą Wiadomości Google

Użytkownicy smartfonów z Androidem zaczęli zgłaszać problemy z szybko rozładowującą się baterią i nadmiernym nagrzewaniem się urządzenia. Wina może leżeć po stronie Wiadomości Google i aplikacji Aparat.

Serwis 9to5Google zauważył, że coraz więcej osób skarży się na to, że na ich smartfonach aplikacje Wiadomości Google i Aparat pozostają otwarte przez wiele godzin po ich użyciu. To z kolei powoduje nadmierne nagrzewanie telefonu i szybką utratę baterii. Wydaje się, że jest to spowodowane problemem w komunikacji pomiędzy tymi dwoma aplikacjami. Bo normalnie Wiadomości umożliwiają nam szybkie zrobienie zdjęcia i wysłanie go komuś, bez konieczności przechodzenia do oddzielnego programu. I choć jest to przydatne, w tym przypadku sprawia, że obie aplikacje są przez długi czas otwarte.

Problem wydaje się jednak większy, bo użytkownicy donoszą, że pojawia się nawet wówczas, gdy tylko otwierali Wiadomości Google, bez pisania nowej wiadomości czy korzystania z funkcji Aparat. Na razie jedynym sposobem na uniknięcie przegrzewania się i szybkiego rozładowywania baterii jest ręczne zamykanie aplikacji po każdym jej otworzeniu. Można również cofnąć uprawnienia Wiadomości Google do dostępu do aparatu, przynajmniej do czasu, aż Google wyda stosowną poprawkę.