WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Widzowie Twitcha spędzili na streamach 9,36 miliardów godzin w 2018 roku

Firma StreamElements opublikowała raport “State of the Stream”, który ujawnił szczegóły dotyczące statystyk zarówno serwisu YouTube, jak i Twitch w 2018 roku. Według niego tylko w przeciągu 12 miesięcy użytkownicy tego drugiego spędzili na transmisjach na żywo 9,36 miliardów godzin, czyli 1068493 lat. 

To z kolei sprawia, że w porównaniu do 2017 roku wzrost sięga nieco ponad 25% w kwestii samego spędzonego czasu. Raport porównuje to do 2,3 miliardów godzin transmisji gier na YouTube, co nie stanowi nawet 1/4 wyniku Twitcha, ale tam podano wynik każdego kanału, czyli nawet tego niepowiązanego z gamingiem. Jednak YouTube i tak może świętować, bo osiągnął 104% wzrost w porównaniu rok-rok.

Nie mogło zabraknąć też najchętniej transmitowanych i oglądanych gier, których zaszczytne pierwsze miejsce osiągnął… Fallout 76 Wybaczcie, po prostu musiałem. Oczywiście miałem na myśli Fortnite, który kompletnie rozwalił konkurencje w ubiegłym roku. Co jednak najciekawsze, gra Epic Games notuje obecnie spadkowy trend. W drugim kwartale 2018 roku dobił nieco ponad 400 milionów godzin, ale w czwartym wartość ta spadła o 15%, bo do 340 milionów godzin. To i tak nadal rekordowy wręcz czas.


Czytaj też: Nowe bloki przemieniają świat Fortnite w ogromne instrumenty

Źródło: Venturebeat