Reklama

Widzowie YouTube spędzili 50 bilionów godzin na oglądaniu materiałów z gier

Tylko w 2018 roku!

Widzowie YouTube spędzili 50 bilionów godzin na oglądaniu materiałów z gier
Widzowie YouTube spędzili 50 bilionów godzin na oglądaniu materiałów z gier

Niespecjalnie powinno nas dziwić duże zainteresowanie grami w serwisie YouTube, ponieważ let’s playerzy oraz nieco bardziej ambitni i oryginalni twórcy nadal wiodą tam prym. Ale aż 50 bilionów godzin w jednym roku?! To przechodzi ludzkie pojęcie.

Takie dane podrzucił nam Venturebeat z okazji wywiadu z Ryanem Wyattem, który jest bardzo mocno związany z gamingową stroną YouTube. Według nich codziennie ponad 200 milionów użytkowników odwiedza YouTube, aby obejrzeć jakiś materiał powiązany z grami wideo. To tak, jakby każdego dnia cała ludność Brazylii składała serwisowi wizytę. Ta liczba jest jednak łatwa do przełknięcia w porównaniu do czasu, jaki tylko w 2018 roku wszyscy widzowie przeznaczyli na ten kontent. Mówimy bowiem o 50 bilionach godzin, czyli 1,141 milionach lat, co jest stanowi dwukrotność czasu w ciągu roku, jaki Amerykanie spędzają na podróży do pracy.

Liczby te mówią same za siebie – nowocześni gracze łakną dobrych materiałów z gier. Możemy być jednak pewni, że na te statystyki po prostu musiał wpłynąć Fortnite oraz twórcy pokroju Richarda 'Ninja’ Blevinsa, który przyciągał do siebie dziesiątki milionów widzów swoimi nagraniami właśnie z Fortnite.

Czytaj też: Nagrody The Game Awards rozdane – poznajcie zwycięzców!

Źródło: Venturebeat