WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wiedźmin 3 nadal skrywa przed nami sekrety

W rzucającym nieco światła na pracę scenarzystów pracujących nad grami wideo wywiadzie serwisu Papaya.Rocks wystąpił Marcin Blacha, który współtworzył scenariusz m.in. do Wiedźmina 3, a obecnie do gry Cyberpunk 2077. Sam wywiad odpowiada na wiele pytań, ale to jedna z odpowiedzi może zadziwiać. Okazuje się bowiem, że Wiedźmin 3 nadal skrywa przed nami sekrety.

Rozmowa wpadła w pewnym momencie na kwestię testów fabuły, z czego nagle przerodziła się w dysputę na temat ukrytych Easter Eggów. Wiecie, to te w teorii pasujące do świata elementy otoczenia, dialogów, czy wydarzeń, którymi twórcy zaznaczają swoją obecność, puszczając przy tym przysłowiowe oczko w stronę gracza, który może pojmie, a może kompletnie zignoruje jakieś nawiązanie.

Marcin na pytanie, czy ma swoje ulubione Easter Eggi stwierdził, że tak, ma je, ale:

[…] nie chce ich ujawniać, bo wciąż czekam na gracza, który je znajdzie. Moje ulubione znajdziecie w dodatku do trzeciej części Wiedźmina – Serce z kamienia. Umieściłem tam najlepsze zagadki i chciałbym, żeby ktoś je w końcu odkrył. Rzucam wyzwanie!

Trzeba przyznać, że historia w dodatku Serce z Kamienia jest ewidentnie żyznym gruntem do tych najciekawszych zagadek, kiedy to fabuła skupia się na tajemniczym Gaunterze o’Dim. Ten, co ciekawe, nie był w stu procentach tworem scenarzystów CD Projekt Red, bo ci ewidentnie zaczerpnęli go z powieści Stephena Kinga pod tytułem Mroczna Wieża, gdzie występował Człowiek w Czerni, niejaki Walter o’Dim.

Czytaj też: Sony świętuje rocznicę God of War z zeszłego roku

Źródło: Papaya.Rocks