Wiedźmin – materiał Netfliksa tłumaczy pochodzenie potworów

Wiedźmin serial Netflix, Wiedźmin fanarty, Wiedźmin sezon 2 premiera, Wiedźmin sezon 2 koronawirus,

Netflix nie przestaje promować serialu Wiedźmin, którego pierwszy sezon zadebiutował na platformie w grudniu ubiegłego roku. Tym razem dostajemy materiał będący wiedźmińskim bestiariuszem. Sprawdźcie sąd wzięły się potwory, z którymi walczą mutanci.

Czytaj też: Artemis Fowl na zwiastunie od Disney+

Jeśli zastanawialiście się podczas seansu Wiedźmina, skąd wzięły się te wszystkie potwory Netflix spieszy z wyjaśnieniami. Fani wiedźmińskich gier doskonale wiedzą, że jak trzeba się czegoś o potworze dowiedzieć zagląda się do bestiariusza. A w serialu? Cóż, w samych odcinkach informacji znajdujemy niewiele, ale na szczęście Netflix wie, czego fanom potrzeba prezentując nam Bestiariusz. Jest on trochę inny niż ten z gier bowiem wyjaśnia nam pochodzenie potworów w odniesieniu do naszych legend i mitów.

Wszyscy dobrze znamy i kochamy mutantów, magów czy krasnoludy z Wiedźmina, ale czasami zapominamy o pewnej grupie innych „bohaterów”: niezwykłych potworach i bestiach Kontynentu. Skąd się wzięły i jaki jest ich rodowód? Zebraliśmy całą wiedzę w tym oto bestiariuszu – od ich mitologicznego pochodzenia po potencjalne sposoby na zabicie Geralta. Po obejrzeniu wszystkiego z czym ta profesja ma do czynienia, może jeszcze bardziej docenisz ten trudny fach i w uznaniu rzucisz dodatkowy grosz swojemu lokalnemu wiedźminowi? I dajcie nam znać, jeśli chcecie więcej tego typu potworności!

Twórcy opisują je w kolejności pojawiania się na ekranie, poznamy więc pochodzenie kikimory czy „diaboła”. Zobaczcie sami:

Wiedźmin – kiedy sezon 2.?

Z powodu koronawirusa twórcy zmuszeni byli do przerwania prac nad 2. sezonem serialu. Zdjęcia wystartowały w lutym i według doniesień miały trwać do sierpnia. Nie wiemy na jakim etapie są twórcy, ale z pewnością przerwa wpłynie to na premierę. Wcześniej mówiono, że nowe odcinki obejrzymy na początku 2021 roku, ale w tym przypadku prędzej obstawiamy połowę roku.

Do swoich ról powrócą: Henry Cavill jako Geralt z Rivii, Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri i Joey Batey jako Jaskier. Obsada powiększyła się też o kilka nazwisk: Yasen Atour  jako Coen, Agnes Bjorn jako Vereena, Paul Bullion  jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen jako Eskel, Mecia Simson, jako Francesca, Aisha Fabienne Ross jako Lydia i Kristofer  Hivju jako Nivelle.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News