WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wiedźmin sezon 2 – ekipa niedługo powróci na plan

Wszystko wskazuje na to, że ekipa Wiedźmina z Henrym Cavillem na czele już niedługo będzie mogła wznowić zdjęcia do drugiego sezonu. To może być kwestia najbliższych tygodni.

Czytaj też: Już niedługo filmowcy wrócą na plany w Wielkiej Brytanii. Jakie są obostrzenia?

Jak podaje portal Redanian Intelligence, Arborfield Studios zajmujące się produkcją Wiedźmina powoli wraca do pracy po spowodowanym pandemią przestoju. Potem na planie mają zostać powtórzone procedury wchodzące w skład fazy pre-produkcyjnej, mającej przygotować wszystko na wejście ekipy i rozpoczęcie zdjęć. Wkrótce, niedługo – to słowa klucz, bo o konkretnych datach nikt jeszcze nie mówi. I nie ma się co dziwić, sytuacja jest na tyle niepewna, że lepiej pomijać wyznaczanie sztywnych terminów. Portal mówi jednak, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wejście na plan może nastąpić na przełomie lipca i sierpnia.

Liczymy się już, że tak długi przestój wpłynie na premierę nowych odcinków Wiedźmina. Wcześniej Netflix nie podawał nam żadnej daty, ale mówiło się o początkach 2021 roku. Patrząc na fakt, że zdjęcia do 2. sezonu ruszyły w lutym i miały potrwać do sierpnia, to przed ekipą jeszcze kilka miesięcy pracy, a to z pewnością opóźni debiut na platformie.

Niedawno pisaliśmy Wam o wytycznych, jakie brytyjski rząd radzi wdrożyć po powrocie ekip do pracy, ale największym problemem jest obecnie konieczność dokonania zmian w ubezpieczeniach. Muszą one uwzględniać sytuację z koronawirusem, a to może potrwać jeszcze jakiś czas.

Jeśli chodzi o 2. sezon Wiedźmina, to fabuła będzie opierała się na pierwszym tomie sagi o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, choć z pewnością twórcy nie przestaną sięgać do opowiadań, których nie ruszyli w pierwszej odsłonie. Oczywiście Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan i Joey Batey powrócą do swoich ról w 2. sezonie Wiedźmina. Wśród odtwórców postaci, które już poznaliśmy do swoich ról wrócą: MyAnna Buring w roli Tissaii,  Tom Canton jako Filavandrel,  Lilly Cooper jako Murta, Jeremy Crawford jako Yarpin Zigrin,  Eamon Farren  jako Cahir, Mahesh Jadu jako Vilgefortz,  Terence Maynard jako Artorius,  Lars Mikkelson jako Stregobor,  Mimi Ndiweni  jako Fringilla Vigo,  Royce Pierreson  jako Istredd,  Wilson Radjou-Pujalte jako Dara,  Anna Shaffer jako Triss Merigold oraz Therica Wilson Read jako Sabrina.

Nie zabraknie nowych twarzy, wśród których zobaczymy takich aktorów jak: Yasen Atour w roli Coena, Agnes Bjorn jako Vereena, Thue Ersted Rasmussen  jako Eskel, Aisha Fabienne Ross w roli Lydii, Kristofer Hivju jako Nivellen, Mecia Simson, jako Francesca.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News