Pewnie już wiecie, ale przed kilkoma dniami miała miejsce premiera gry planszowej Wiedźmin Stary Świat na dwóch platformach crowdfundingowych – Kickstarterze i polskim zagramw.to. Swoją cegiełkę ciągle możemy dołożyć.
Obie zbiórki potrwają do piątku, 11 czerwca, a wysyłki będą miały ponoć miejsce za rok w tym samym miesiącu i to nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Tam bowiem Witcher Old World radzi sobie jeszcze lepiej, niż na naszym rodzimym poletku, choć oczywiście nie ma specjalnego sensu porównywanie wersji globalnej, którą wsparło ponad 28500 osób kwotą przekraczającą 13 mln złotych z polską, gdzie chętnych na ten moment znalazło się ponad 7000 osób. Ci z kolei ze swojej sakiewki z orenami łącznie wyciągnęli 2,7 mln złotych.
Czytaj też: Po pokazie Dying Light 2 pojawiły się kolejne informacje na temat gry
Innymi słowy – Wiedźmin Stary Świat to sukces w skali świata i Polski, gdzie zresztą pobił wszystkie rekordy na poletku planszówkowych akcji crowdfundingowych. Nic jednak dziwnego – połączenie mocnej marki, nienasycenie rynku uniwersum Wiedźmina oraz stojący za projektem CD Projekt razem z firmą Go On Board, to mieszanka, która nie mogła się nie sprawdzić. Zwlaszcza że świat gry planszowej Wiedźmin Stary Świat przenosi nas tam, gdzie nigdy jeszcze nie zawitaliśmy czy to w grach, czy w książkach, czyli w czasy, gdzie Wiedźminów było na pęczki, bo i potworów nie brakowało.
Co Wiedźmin Stary Świat będzie miał do zaoferowania?
Podstawowe wydanie gry planszowej Wiedźmin Stary Świat było bogate i to nawet jak na cenę 289 złotych (wersja Deluxe z bardziej jakościowymi elementami oraz dodatkowymi elementami kosztuje 519 zł). Oferując zabawę dla łącznie pięciu graczy, zapewniało figurki wiedźminów, związane z nimi planszetki, 70 kart i znaczniki punktów z drewna i to tylko jeśli idzie o to, co gracz ma do dyspozycji.
Czytaj też: Gameplay Horizon Forbidden West wygląda idealnie, ale będą narzekacze
Reszta elementów planszówki obejmuje dużą planszę 56 x 84 cm, łącznie grubo ponad 200 kart, znaczników złota, czy kości do pokera. Nie ma co jednak wymieniać tego wszystkiego na piśmie – spójrzcie tylko powyżej na to, co już nam twórcy zgotowali i co nadal rozwijają, bo każdy kolejny próg pieniędzy, jaki wpadnie na konto tej zbiórki, oznacza dodatkową zawartość.
Czytaj też: Gry planszowe dla dwojga – pięć przyjemnych i prostych pozycji
Warto tym samym zaznaczyć, że widoczne powyżej elementy gry pokazują ich stan na dzień tej publikacji (koniec kwietnia), a patrząc po tym, jak szybko kolejne cele wpadały na konto Wiedźmin Stary Świat, to z pewnością darmowej, dodatkowej zawartości będzie jeszcze sporo. Powinniśmy też oczekiwać, że twórcy zamiast wyłącznie darmowych dodatków (Wild Hunt, Monster Trail) będą zapewniać też te płatne, choć na ten moment obejmuje to jedynie zapewnienie sobie metalowych monet.