WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wielki koc do gaszenia elektrycznych samochodów

Nie ma ognia bez powietrza, a tę zasadę wyznaje każdy środek do gaszenia pożarów – od wody po pianę i na proszku kończąc. Nie jest to jednak dobry pomysł na gaszenie samochodów elektrycznych – wtedy lepiej postawić na wielki koc.

Bridgehill opracowało swój najnowszy koc do radzenia sobie z pożarami EV przy użyciu materiałów takich jak kwarc. Finalnie powstała ważąca 28 kilogramów mata o szerokości 6 metrów i długości 8 metrów, dzięki czemu może obejmować prawie każdy osobowy samochód elektryczny.

Poniżej obejrzymy wideo, które zostało wykonane przy pomocy firmy zajmującej się badaniem pojazdów oraz Departamentu Straży Pożarnej w Saragossie (via InsideEVs).

Materiał pokazuje, jak skutecznie i szybko działa koc przeciwpożarowy po umyślnym podpaleniu zestawu akumulatorów Nissana Leafa. W lewym górnym rogu działa minutnik, który po wybiciu prawie 11 minutach pożaru i osiągnięciu całych 1080 stopni Celsjusza odczytanych z kamer termowizyjnych, poruszył do działania strażaków.

Czytaj też: AMD Van Gogh Lite GFX 1040 zauważona w sieci

Ci nakryli Nissana kocem, blokując dodatkowo dostęp do powietrza, przybliżając go do karoserii. Wtedy spadek temperatury do 350 stopni Celsjusza zajmuje mniej niż 20 sekund. Dziesięć sekund później termometr wskazuje już nieco ponad 240ºC, a do całkowitego wygaszenia ma minąć z kolei 20 minut.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News